Nastavenia

Záložka Nastavenia

Domů  Předchozí  Další

 

Do nastavenia sa prepnete pomocou ikony, ktorú z ktoréhokoľvek miesta aplikácie vidíte v pravej hornej časti obrazovky.

Ikona Nastavení

Ikona Nastavení

Pomocou vhodného nastavenia si môžete prácu v iDoklade úplne prispôsobiť svojim potrebám. Niekoľko zadávaných údajov je veľmi dôležitých pre správny chod agendy, a preto odporúčame konfigurovať nastavenia ešte pred zahájením fakturácie. Zadávate tu totiž nielen požiadavky na základné správanie svojej agendy (platiteľstvo DPH, pečiatka na faktúrach, rozosielanie upomienok, server pre odosielanie pošty), ale môžete si definovať aj niekoľko údajov, ktoré bude aplikácia automaticky dopĺňať do dokladov či sprievodných e-mailov - na konkrétnych dokladoch potom takto doplnené údaje môžete podľa potreby upraviť, väčšinou si ale skôr ušetríte veľa nudného zapisovania.

Všetky zadané údaje uložíte tlačidlom umiestneným dole. Ak zmeny uložiť nechcete, stačí sa prepnúť do inej časti aplikácie.

Záložky Nastavení

Záložky Nastavení

Pre lepšiu prehľadnosť je nastavenie členené do záložiek.

IK_skok_jinam Firma – adresné a účtovné údaje o vašej firme, platiteľstvo DPH, spisová značka, logo a podpis, počet desatinných miest na dokladoch. Túto záložku je nutné konfigurovať ešte skôr, než vystavíte prvý doklad, pretože niektoré z údajov neskôr už nepôjde zmeniť.

IK_skok_jinam Používateľ – prihlasovacie meno, heslo, prepojenie s účtami na Facebooku a Gmaile, používateľské nastavenie vzhľadu a správania aplikácie.

IK_skok_jinam Predaj – v tejto časti doplníte údaje, ktoré budú obsahovať všetky vytvorené doklady: tvorba cien z pohľadu DPH, konštantný symbol, spôsob úhrady, zaokrúhlenie, splatnosť, posielanie upomienok a šablóny nasledujúcich dokladov:

IK_odrazka_odsazena Bežná faktúra – spôsob číslovania vystavených faktúr, sprievodné texty a tlačové šablóny.

IK_odrazka_odsazena Zálohová faktúra – rovnaké nastavenie, ale platné pre zálohové faktúry.

IK_odrazka_odsazena Cenová ponuka – spôsob číslovania cenových ponúk.

IK_odrazka_odsazena Daňový doklad – spôsob číslovania daňových dokladov k prijatej platbe.

IK_skok_jinam Nákup - tu doplňte údaje o cene, sadzbe DPH a spôsobe úhrady, ktoré budú obsahovať všetky vytvorené prijaté faktúry. Nastavíte tu spôsob a formát číslovania faktúr.

IK_skok_jinam Banka – v tejto záložke zadáte bankové spojenie a nastavíte automatické párovanie bankových výpisov.

IK_skok_jinam Pokladnica – tu zadáte zoznam pokladníc a určíte spôsob číslovania a tlačovú podobu pokladničných dokladov.

IK_skok_jinam E-maily – v tejto časti nastavíte spôsob odosielania e-mailových správ, poštovný server a nasledujúce šablóny pre texty a hlavičky správ, ktorými odosielate doklady:

IK_odrazka_odsazena Bežná faktúra odosielaná zákazníkovi

IK_odrazka_odsazena Zálohová faktúra odosielaná zákazníkovi

IK_odrazka_odsazena Upomienka odosielaná zákazníkovi

IK_odrazka_odsazena Kópia dokladu odosielaná účtovnej firme

IK_odrazka_odsazena Dobropis odosielaný zákazníkovi

IK_odrazka_odsazena Faktúra prijatá odosielaná účtovnej firme

IK_odrazka_odsazena Cenová ponuka odosielaná zákazníkovi

IK_odrazka_odsazena Daňový doklad k prijatej platbe odosielaný zákazníkovi

IK_skok_jinam Aplikáciatu si pridáte štítky a ak sa vám nepáči predvolené farba iDokladu, môžete si tu farbu aplikácie zmeniť

IK_skok_jinam Import – tu nájdete možnosť importu faktúr z ekonomických systémov Pohoda a Superfaktura a import kontaktov zo služieb Microsoft Outlook a Gmail.

IK_ulozit_modre_tlacitko Uložiť  – zadané údaje musíte uložiť v každej záložke zvlášť stlačením tlačidla, ktoré nájdete dole vpravo.