iDoklad

Domů  Další

 

Vítame vás v pomocníkovi on-line fakturácie iDoklad. Táto služba ponúka najjednoduchší spôsob, ako pohodlne a odkiaľkoľvek on-line vystavíte, vytlačíte či odošlete faktúry, a to na vopred definovanú, alebo aktuálne zvolenú e-mailovú adresu. Ďalej tu môžete evidovať úhrady, viesť cenník služieb a produktov, spravovať adresár kontaktov a doklady potom odosielať nielen partnerom, ale aj svojej účtovnej kancelárii alebo do svojej účtovnej aplikácie. Možný je aj priamy export dokladov do účtovného systému, alebo naopak načítanie faktúr vystavených v inom ekonomickom systéme prostredníctvom XML importu. K prevádzke potrebujete iba počítač, tablet alebo mobilný telefón s pripojením na internet a internetovým prehliadačom. Podporujeme najnovšie verzie prehliadačov:

Firefox,

Microsoft Edge,

Google Chrome,

Safari,

Opera.

 

IK_skok_jinam Založenie účtu na iDoklade

IK_skok_jinam Prihlásenie k účtu

 

Všetko, čo o práci v iDoklade potrebujete vedieť, zistíte v nasledujúcich kapitolách:

IK_skok_jinam Novinky vo verzii

IK_skok_jinam Ovládánie aplikácie

IK_skok_jinam Ťahák

 

Záložky v aplikácii

IK_skok_jinam Domovská stránka

IK_skok_jinam Adresár

IK_skok_jinam Predaj

IK_skok_jinam Nákup

IK_skok_jinam Cenník/Sklad

IK_skok_jinam Financie

IK_skok_jinam Nastavenia

IK_skok_jinam Pomocník

IK_skok_jinam Upozornenia

 

Ďalšie funkcie iDokladu

IK_skok_jinam Komunikácia s účtovnými systémami

IK_skok_jinam iDoklad v telefóne a tablete

IK_skok_jinam Vymazanie pamäte

IK_skok_jinam Nastavenie servera pre odosielanie pošty

Práca s pomocníkom

Po spustení vidíte na ľavej strane pomocníka podrobný interaktívny obsah, v ktorom si kliknutím na ktorúkoľvek z položiek otvoríte príslušné okno pomocníka. Rovnakým spôsobom funguje aj podrobný register, ktorý si namiesto obsahu zobrazíte kliknutím na nadpis Register.

Zobrazenie registra v pomocníkovi

Zobrazenie registra v pomocníkovi

Medzi jednotlivými stránkami sa tiež môžete presúvať postupne pomocou šípok umiestnených vpravo hore v nadpise každého okna IK_sipky_napoveda.

Ak sa vzťahuje okno pomocníka ku konkrétnemu zoznamu či karte v iDoklade, nájdete pod nadpisom popísanú cestu k príslušnému miestu v aplikácii, teda spôsob, akým zoznam či kartu otvoríte.

Popis cesty ku konkrétnemu miestu v iDoklade

Popis cesty ku konkrétnemu miestu v iDoklade

Vo vyššie uvedenom obrázku je cesta popísaná ako Nákup / Faktúry / tlačidlo Nová faktúra. Na kartu určenú k vytvoreniu novej prijatej faktúry sa teda dostanete tak, že si v iDoklade najskôr otvoríte časť Nákup, tu sa prepnete do záložky Faktúry a v nej kliknete na tlačidlo Nová.

O technológii iDokladu

Služba iDoklad je jedinou službou svojho druhu, ktorá nepoužíva bežný hosting, ale pravý cloud Windows Azure. Toto riešenie zaručuje maximálnu možnú bezpečnosť – dáta sa vždy on-line zálohujú na servery v dvoch rôznych lokalitách. Ak službu používa viac používateľov súčasne, cloud automaticky zvýši výpočtový výkon a nedochádza tak k spomaleniu aplikácie. Všetky dáta sú uložené v databáze SQL Azure - na rozdiel od iných riešení je preto absolútne jedno, koľko v iDoklade vystavíte faktúr, na chode aplikácie to vôbec nespoznáte. Všetka komunikácia medzi vami a serverom používa maximálnu úroveň SSL zabezpečenia a kryptovania, ktoré garantuje absolútnu diskrétnosť.

Zákaznícka podpora

Cez voľbu Zákaznícka podpora alebo cez odkaz Napíšte nám sa dostanete do formulára, cez ktorý nás môžete kontaktovať v prípade otázok. Voľbu Zákaznícka podpora nájdete v pravej časti menu pod ikonou otáznika a odkaz Napíšte nám úplne dole na ktorejkoľvek záložke iDokladu.