Skladové pohyby

Skopírovať link Skopírované
Posledná aktualizácia: 20. 12. 2022 1 minúta čítania

V iDoklade máte prehľad o stave skladových zásob a ľahko ich prepojíte aj s položkami faktúry. Skladové pohyby sa vytvárajú automaticky z prijatých a vystavených faktúr a dobropisov, ale nastaviť ich môžete aj ručne. Vysvetlíme, ako to funguje.

Automatické nastavenie skladových pohybov

Skopírovať link Skopírované

Pri vystavení novej faktúry kliknite na tlačidlo Pridať položku z cenníka. Položku vložíte aj tak, že do prázdneho poľa začnete písať jej názov a inteligentný pomocník ju zobrazí. Pridáte ju na faktúru a zároveň sa vám automaticky znížia skladové zásoby o príslušné množstvo.

Automaticky vytvorený skladový pohyb, pri každej položke prehľadne aj s detailmi, uvidíte na karte Skladové pohyby (agenda Cenník/Sklad → Skladové pohyby).

Ručné nastavenie skladových pohybov

Skopírovať link Skopírované

Skladové pohyby môžete pridať aj ručne – otvorte si kartu Zoznam položiek cenníka (agenda Cenník/SkladZoznam položiek cenníka).

Na vytvorenie pohybu v sklade použite tlačidlo:

  • Naskladniť icon
  • alebo Vyskladniť icon

Ako mať v skladových pohyboch prehľad

Skopírovať link Skopírované

Na karte Skladové pohyby (agenda Cenník/Sklad → Skladové pohyby) vidíte všetky položky. Podľa toho, ktoré chcete zobraziť, si prekliknete medzi záložkami Všetky, Príjmy, Výdavky.

Detaily o jednotlivých pohyboch každej položky uvidíte po kliknutí na názov položky, vrátane dátumu vytvorenia skladového pohybu.

Tlačidloicon Filter slúži na filtrovanie skladových pohybov podľa dátumu – napríklad dnes, tento týždeň alebo pre konkrétny dátum.

Po použití vypnete funkciu filtra tlačidlom Vypnúť všetky filtre icon.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné?
1 0

Stále si neviete rady?

blank

Chcete si prečítať náš Podnikateľský servis?

Čítať
blank

Pracujete v iDoklade a potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás

Mohlo by Vás zaujímať

Vybrať inú tému