Cenník/Sklad

Skopírovať link Skopírované
Posledná aktualizácia: 23. 4. 2024 2 minúty čítania

V kategórii Cenník/Sklad môžete prehľadne evidovať všetky položky – využijete na to karty Zoznam položiek cenníka a Skladové pohyby.

Zoznam položiek cenníka

Skopírovať link Skopírované

Zoznam položiek cenníka slúži na evidenciu všetkých skladových a neskladových položiek.

V každej položke môžete upraviť: jej názov, katalógové označenie, predajnú cenu, predajné množstvo a napríklad mernú jednotku.

Ak teda predávate napríklad košele, môžete ich označiť ako skladové položky, ručne k nim pridávať skladové pohyby alebo kontrolovať množstvo bielych a čiernych košieľ na sklade. Skladové pohyby sa zároveň vytvárajú automaticky podľa vystavených a prijatých faktúr.

Ak máte iDoklad prepojený s účtovným systémom Money S3, Money S4 alebo Money S5, naimportujte si do iDokladu svoj aktuálny cenník.

Keď chcete na faktúru pridať položku, ktorú zatiaľ nemáte vedenú v cenníku, pridajte ju v Zozname položiek cenníka ručne. Na konci riadku kliknite na ikonku pridania položky do cenníka icon (agenda Akcia → Pridať položku do cenníka).

Prehľad položiek cenníka výrazne zrýchli fakturáciu, keď napríklad opakovane predávate jeden druh tovaru či služby. Založiť si môžete ešte aj karty vzorových položiek icon, ktoré potom ľahko vložíte na vystavovanú faktúru tlačidlom Pridať položku z cenníka. Na faktúre vloženú položku ľubovoľne upravíte – zadáte počet kusov, zmeníte cenu alebo popis položky.

Prečítajte si detailný návod, ako pracovať so zoznamom položiek cenníka.

Ak sa rozhodnete niektorú z položiek cenníka zmazať kliknutím na tlačidlo icon, dôjde k zmazaniu skladových pohybov v ponuke Cenník/Sklad a nie je potom možné vykonať inventúru skladu. Položka tiež nebude zobrazená v ponuke Predaj/Prehľad predaja a nebude k dispozícii história vývoja predaja konkrétnej položky v čase.

Skladové pohyby

Skopírovať link Skopírované

V karte skladové pohyby vidíte prehľad všetkých skladových pohybov na položkách.

Skladové pohyby sa tvoria automaticky z vystavených a prijatých faktúr, ale nastavíte ich aj ručne tlačidlami Naskladniť icon a Vyskladniť icon v Zozname položiek cenníka.

Prečítajte si detailný návod, ako pracovať so skladovými pohybmi.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné?
1 0

Stále si neviete rady?

blank

Chcete si prečítať náš Podnikateľský servis?

Čítať
blank

Pracujete v iDoklade a potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás

Mohlo by Vás zaujímať

Vybrať inú tému