Dátum publikácie 21. 02. 2017 Zdieľať článok

Zdieľajte iDoklad s kolegami a ďalšie 3 februárové novinky

Author Seyfor Slovensko, a.s. 2 minúty čítania 0
Náhledový obrázek

Februárová várka noviniek dobre padne predovšetkým tímovým hráčom a podnikavcom. Po novom môžete dať prístup k firemnému účtu iDoklad aj svojim kolegom, prípadne z jedného účtu fakturovať online pre viaceré firmy. iDoklad si po novom pamätá aj zadané filtre. Poďme sa spolu pozrieť na všetky vychytávky.

1. Viac pracovníkov pod jedným iDoklad účtom

Potrebujete v jednej firme prístup k evidencii alebo vytváraniu dokladov pre viacero ľudí? Po novom môžete jeden účet iDoklad zdieľať aj so svojimi kolegami. Každý sa prihlasuje pod svojím menom, nemusíte tak používať rovnaké prihlasovacie údaje.

Majiteľ firemného účtu v iDoklade jednoducho pozve ostatných k spolupráci v sekcii Nastavenia, v ktorej vyberie záložku Používatelia a v nej nájde Zoznam používateľov.

1 firemný účet iDoklad pre viacerých kolegov

2. Viac firiem pre jedného používateľa

Ak rozbiehate ďalšie podnikanie, nemusíte si cez ďalší e-mail na novú živnosť zakladať nový iDoklad účet. Pod jedným účtom (jeden majiteľ a jedno heslo) máte teraz možnosť spravovať viacero firiem.

Rozbaľte roletku Moja firma v pravom hornom rohu a zvoľte možnosť Založiť novú firmu. Pri zakladaní novej firmy postupujte presne ako pri prvej registrácii do iDokladu, ibaže e-mail a heslo už vypĺňať nemusíte.

Jeden iDoklad stačí pre fakturovanie viacerých firiem

Upozornenie na limit platcu DPH v iDoklade

Ak sa chcete prepnúť do iDokladu inej firmy, zvoľte na roletke možnosť Prepnúť a vyberte si z ponúkaného zoznamu svojich firiem.
Online fakturácia iDoklad si po novom pamätá filtre

3. Koniec opakovaného zadávania filtrov

iDoklad si po novom pamätá vaše filtrovanie. Ak sa napríklad z vyfiltrovaného zoznamu faktúr prepnete do niektorej konkrétnej faktúry a vrátite sa späť na zoznam, bude stále rovnaký – vyfiltrovaný.

4. Automatické upozornenie na limit platiteľa DPH

Neplatitelia DPH si už nemusia sami strážiť hranicu pre registráciu k platbe DPH. Ak na ňu dosiahnete, iDoklad vám zašle informačnú správu. Hranicu obratu 49 790 € za posledných 12 mesiacov totiž sleduje na základe obratu peňazí vo faktúrach.

Ak vám takéto upozornenie príde, postupujte podľa návodu v správe. Najskôr si ale skontrolujte, či nemáte vo faktúrach doklady, ktoré sa do sumy nezapočítavajú.

Ako sa vám páčia naše novinky a s čím ďalším vám môžeme v iDoklade spraviť radosť? Dajte nám vedieť v komentári pod článkom, prípadne na našom Facebooku.

 

Súvisiace články

Lepší prehľad o podnikaní v mobilnej apke a nová možnosť podpisovania faktúr

03. 04. 2024 2 minúty čítania 2
Prečítať článok

Šablóny dokladov aj v mobilnej aplikácii

27. 11. 2023 2 minúty čítania 1
Prečítať článok