Dátum publikácie 04. 10. 2017 Komentáre 2 Zdieľať článok

Ceny bez DPH na prvý pohľad

Author Solitea 1 minúta čítania 0
Náhledový obrázek

Zobraziť ceny bez DPH alebo s DPH? Mnoho platiteľov dane by pre svoj vlastný prehľad dalo prednosť prvému variantu. A práve to je najhlavnejšie vylepšenie, ktoré sme pre vás v septembri vyvíjali.

Lepší prehľad o fakturovaných sumách

Pre platiteľov DPH sme pripravili novinku, ktorú si veľa z vás žiadalo. Teraz si môžete zvoliť, či chcete v zoznamoch dokladov vidieť ceny s daňou alebo bez dane. Vďaka tomu na prvý pohľad vidíte, koľko predstavujú sumy bez dane, a máte lepší prehľad o financiách.

 1. Otvorte si Nastavenia (ikona ozubeného kolieska) a zvoľte záložku Firma. Na stránke uvidíte sekciu Účtovné údaje.
 2. Nájdite tam nové pole Zobrazovať ceny. Táto voľba je aktívna iba pre Platiteľa DPH.cenabezdph1
 3. Ak chcete v zoznamoch faktúr (bežných, zálohových, pravidelných, dobropisov), v zozname cenových ponúk a v tlačových zostavách z týchto dokladov vidieť ceny bez DPH, zvoľte tento variant.
  cenabezdph2
  cenabezdph3
 4. Naopak v miestach, kde by táto úprava nedávala zmysel, ako Banka alebo Pokladnica, stále vidíte celkovú sumu vrátane DPH.

Priebežne pracujeme aj na ďalšom vylepšovaní iDokladu. Už sa tešíme na to, kedy vám predstavíme ďalšiu várku noviniek, ktoré sú práve vo vývoji.

Súvisiace články

Druhá znížená sadzba DPH v iDoklade

22. 12. 2022 1 minúta čítania 0
Prečítať článok

Spustili sme novú mobilnú aplikáciu. Poteší hlavne milovníkov biznisových štatistík

06. 12. 2022 1 minúta čítania 0
Prečítať článok

  2 komentáře

  1. blank Mikolaj píše:

   Mne cela táto zmena pride nanič pre firmy ktoré riešia tovar cez zálohové faktúry. Tj v zálohovke vidite ak si nastavite že chcete vidieť ceny bez DPH napr. iba sumu 120€ a nie 100€ kedže legislatíva nepovoľuje dávať dph do zálohovky… alebo to tam dáte ale veľkým tam musíte uviesť, že ZÁLOHOVÁ FAKTÚRA NIE JE DAŇOVÝ DOKLAD. VYČÍSLENIE DPH JE IBA INFORMATÍVNE.

   No a potom Vám v zálohových aj vyúčtovacich faktúrach sa zobrázujú hlúposti. Tj vo vyúčtovacich faktúrach to bude zobrazovať ak zálohovka bola 120€ sumu -20€ čo je blbosť :D

   Celé to treba nejako doladiť pre ľudí čo najpr vystavia zálohovky a nakoniec vidia vo faktúrach iba vyúčtovačky na 0€

  2. Je to len iný pohľad na tie isté dáta, takže v mnohých ohľadoch to vie pomôcť. Každopádne, ako píšete, pre tých čo používajú zálohové faktúry môžu byť niektoré hodnoty mätúce, takže ďakujeme za podnet k ďalšiemu vylepšeniu.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *