Predaj – Úhrady

Skopírovať link Skopírované
Posledná aktualizácia: 23. 4. 2024 2 minúty čítania

Ak chcete skontrolovať úhrady vystavených dokladov, v ľavom menu choďte do časti Predaj → Úhrady.

Tam zobrazíte platby všetkých vystavených dokladov, či už ide o plné alebo čiastočné úhrady. Pre každú faktúru môže existovať neobmedzený počet čiastočných úhrad.

Ako uhradiť vystavený doklad?

Skopírovať link Skopírované

Jednorazovo môžete vystavený doklad kompletne uhradiť kliknutím na tlačidlo Uhradiť icon  v zozname dokladov, alebo priamo na doklade zaškrtnutím kolónky Uhradené (uvidíte ju po stlačení tlačidla Zobraziť viac detailov priamo pri úprave faktúry).

Faktúru môžete aj čiastočne uhradiť po kliknutí tlačidlo Uhradiť icon. Následne nastavíte výšku sumy. Keď sa k úhrade vrátite, po rozkliknutí tlačidla Uhradiť uvidíte, koľko už klient uhradil z celkovej sumy. V spodnej časti môžete zadať dátum platby, sumu úhrady a spôsob úhrady. Pre utuženie vzťahov môžete klientovi poslať aj poďakovanie za platbu. Úhradu uložíte stlačením tlačidlaUhradiť.

Ikona úhrady je v zozname vedľa čísla dokladu a zobrazuje tieto stavy uhradenia dokladu:

  • Neuhradené Neuhradené – pre doklad nie je zaznamenaná žiadna úhrada.
  • Neuhradené po splatnosti Neuhradené po splatnosti – pre doklad nie je zaznamenaná žiadna úhrada ani po splatnosti.
  • Čiastočne uhradené< Čiastočne uhradené – pri doklade je uvedená minimálne jedna úhrada, ale doklad zatiaľ nie je uhradený celý.
  • Uhradené Uhradené – doklad je uhradený.
  • Preplatené Preplatené – súčet viacerých úhrad (prípadne jedna úhrada) je vyššia ako suma na doklade. V prípade, že by ste chceli pripísať vyššiu úhradu, než je potrebné, iDoklad vás upozorní na preplatenie a spýta sa, či aj napriek tomu chcete zadať úhradu.

Zoznam úhrad

Skopírovať link Skopírované

V záložke Predaj → Úhrady nájdete prehľad všetkých úhrad, ktoré boli v iDoklade zaznamenané. Úhrady môžete v zozname filtrovať podľa Dodávateľa, Spôsobu úhrady, Popisu a Dáta úhrady. Klinutím na záhlavie jednotlivých stĺpcov sa úhrady podľa vybraného stĺpca zoradia abecedne alebo číselne, podobne ako v iných zoznamoch.

Pri výbere úhrady zo zoznamu ju môžete vytlačiť pomocou funkcie Tlač icon, odoslať poďakovanie za úhradu pomocou funkcie Poďakovanie icon alebo ju Zmazať icon.

Zobrazenie úhrad jedného dokladu

Skopírovať link Skopírované

Všetky úhrady spojené s konkrétnym dokladom si zobrazíte dvoma spôsobmi:

  • V zozname úhrad (Predaj → Úhrady) kliknutím na číslo faktúry otvorte prehľad všetkých doterajších úhrad danej faktúry. V prípade potreby v tabuľke jednotlivé úhrady zrušíte pomocou tlačidla Zmazať v menu na riadku úhrady.
  • V zozname vystavených dokladov, stačí, keď otvoríte príslušný doklad a prekliknete sa na kartu Úhrady. Uvidíte rovnaký prehľad úhrad ako v predchádzajúcom bode.

Platí váš klient faktúry postupne? Z iDokladu mu automaticky odošlete upomienky vrátane informácie, koľko už má zaplatené a koľko ešte zostáva na úhradu. Tieto informácie do upomienky vložíte pomocou zástupných znakov:
{Celková uhradená suma}
{Dlžná suma}
V e-maile sa automaticky zobrazí aktuálna výška uhradenej a dlžnej sumy.

Boli tieto informácie pre Vás užitočné?
0 0

Stále si neviete rady?

blank

Chcete si prečítať náš Podnikateľský servis?

Čítať
blank

Pracujete v iDoklade a potrebujete poradiť?

Spýtajte sa nás

Mohlo by Vás zaujímať

Vybrať inú tému